Misja

ScreenShot204Na świecie istnieje wiele prywatnych instytutów i zakładów badawczo-rozwojowych, których właścicielem nie jest państwo.
Naszą misją jest stworzenie prywatnego, niezależnego ośrodka badań, ekspertyz i doradztwa, a przy tym bardzo prężnie działającego centrum edukacji i wspierania rozwoju inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w Polsce.

Nie chcemy przy tym konkurować z żadną publiczną jednostką naukowo-badawczą, stowarzyszeniem czy firmą o podobnym profilu. Wręcz przeciwnie, naszym celem jest łączenie interesów wszystkich, których pasją jest poprawa jakości działalności wszelkich podmiotów związanych z rynkiem bezpieczeństwa pożarowego w Polsce, poprzez edukację, polepszanie obowiązującego prawa, doradztwo. Poprzez nasze projekty badawczo-rozwojowe i edukacyjne chcemy i będziemy wspierać nie tylko innych profesjonalistów, ale także zwykłych obywateli naszego kraju, którzy zechcą poszerzać swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie ochrony przez ogniem.

Powód?

Po wielu latach pracy w branży dochodzimy do przekonania, że mimo ogromu wykonanych zadań i zaangażowania nadal jest bardzo dużo do zrobienia. Mamy wrażenie, że …im bardziej Kubuś zaglądał do studni, tym bardziej Prosiaczka tam nie było… im bardziej przyglądamy się rynkowi, tym bardziej dostrzegamy luki, które my i nasi współpracownicy mogą wypełnić. Pracy jest tyle, że wystarczy jej dla nas, kolegów i koleżanek z instytucji publicznych i prywatnych.
Zapraszamy do współpracy!